Büyüyen Trendyol ve Büyüyen Mikronet

09-11-2017

80.000 m2 alanda ve 4.000 den fazla çalışanı ile E-ticaret sektöründe lider firmalardan olan müşterimiz Trendyol ile bilgisayar ağları danışmanlığı ile başlayan çalışmalarımız günümüzde 4 depo 3 veri merkezi ve 2 online veri merkezinin operasyon desteği kapsamında devam etmektedir.

 

Profesyonellik ve 7X24 operasyon esaslarına göre çalışmalarını düzenleyen Trendyol IT Infrastrcture ekibinin tamamı Türkiyenin önde gelen it uzmanlarında oluşmakta ve değişimin ana iş gibi algılandığı bir ortamı sürekli beslemektedir.

 

Altyapıda kullanılan son teknoloji yazılımlar ve otomasyonler ile sistemin kurulum, konfigürasyon ve operasyonel ilişkisi tarafında destek hizmetlerini yürütmekteyiz. Sayısız destek talebi ve rekonfigürasyon istekleri için bünyemizde müşterimiz trendyol’a dedike 2 adet bilgi işlem uzmanınımız hizmet vermekte ve 7/24 esasına göre sistemi monitör etmektedir.

 

Müşterimizden izin alamadığımız için bitirdiğimiz projelerimizin detayını burada yazamıyoruz ancak bir kaç ipucu verebiliyoruz, hubnspoke, traffic visiblity, sistem odası taşıma, vm network infra redesign, securtiy politikası uygulaması bunların sadece birkaçına örnek olabilir.

 

Yeni depo operasyonlarında, kablolama ve aktif ürünler işlerinde ekibimizi tercih eden, veri merkezlerini ve daha da kritik farklı noktları bize  emanet eden müşterimiz ile büyümekten son derece memnunuz. Bizi zorladıkları anların değerini hiç bir zaman unutmayacağız.

 

IT Müdürü Sayın Erdem Telci’nin de ilettiği üzere "Trendyol’da sürat felaket değildir".

 

Mesut Bayrak